Novofundlandský pes - světová databáze

Návod k použitíZadejte minimálně 3 písmena, zobrazí se všechna jména obsahující zadaná písmena v tomto pořadí za sebou, ať samostatně nebo v textu. Pokud jich je příliš mnoho, objeví se červené chybové hlášení.
Systém nerozlišuje velká a malá písmena a také nerozlišuje jakoukol
iv diakritiku, (čárky,háčky,přehlásky atp.)
Někdy jsou problémy s pravopisem především zahraničních jmen, jako např. v originále: Bjornegardens nškdy psáno: Björnegaardens nebo Björnegardens, jiný příklad: Pouch Cove nškdy psáno: Pouchcove. Velmi zřídka se vyskytují psi jejichž jméno obsahuje pouze dvě písmena(např. Uz, Al). Aby tyto psi bylo vůbec možno nalézt, rozšiřujeme jména na tři znaky, píšeme tedy tyto jména s prázdným znakem uprostřed.
Vyskytuje se ještě mnoho dalších zvláštností různých zemí, jako např. mnozí italští chovatelé rádi píší jména psů komplet dohromady (Bearinmind nebo Thisismindsgirl apod.). Zadáte-li tedy bear in mind, pravděpodobně nic nenajdete...
Také jsme dlouho rozvažovali, dotazovali se okolo a nakoc se rozhodli, jména "skoro obecně" psát odděleně, pokud však přesto nic nenaleznete, zkuste psát jednou tak a podruhé dohromady, nejjednodušší je zadat pouze část jména. Někdy se také píše název chovateské stanice příležitostně dohromady, potažmo zvlášť (např. Black Venture a Blackventure). Vzdáleně existují stanice píšící se někdy s pomlčkou, jindy bez ní a potom zase dohromady ( např. Newton-Ark, Newton Ark, Newtonark) . Pokusili jsme se zadání pokud možno sjednotit, nejlépe se na ně dostanete přes hledání stanic dle seznamu A-Z.
Nškteré kanadské stanice používají pro své psy za jméno a mezi jméno názvy jiných chovatelských stanic! Ve stanici Molnar se vynořují např. semtam znova psi, kteří se jmenují Bearbrooks ... , přestože jsou odchováni chovatelskou stanicí Molnar (a existují ještě další příklady). V tom případě jsme před původní jméno představili ještě Molnar, tedy Molnars Bearbrooks... - tak je pes také k nalezení, když se Molnar vynechá, ale z druhé strany je přiřazen chovatelské stanici ze které pochází. Všechny ´s (Apostrof + s) jsme vynechali, pokud tedy hledáte chovateskou stanici Fridolin´s, nic nenaleznete, zadejte tedy nejlépe slovo Fridolin.
U mnoha zahraničních jmen se přezevšechno někdy zavěsí s na konci, někdy ne, to způsobuje problém, že databanka velmi tvrdošíjně produkuje "dvě" řady (nejprve psy od A-Z bez s a poté ještě jednou od A-Z psy se s), pokoušíme se to zkorigovat, přičemž my "vždy připojí s", bez ohledu na to, zda se to tak děje v "původním jménu" nebo ne (příklad: jméno v originále je Jubilee You´re The Top - my píšeme Yubilees You´re The Top atd.).
Při zadávání starých plemenných knih zjišťujeme, že tyto dílem obsahují chyby, to se táhne ostatně mnoha zeměmi, to jsme se snažili dle nejlepšího vědomí a svědomí dílem pomocí fiktivních čísel navázat a dál zkompletovat, aby např.lehko nedocházelo při často se vyskytujících Odins, Nellies, Jennys, Nelsons atd. k vytváření jejich sbratřování, jenom díky tomu, že jméno matky nebo otce je náhodou to samé, ale nemá žádné číslo nebo nejsou žádné další informace po ruce, jako pokud možno datum narození a pod.


Zpět na hlavní stranu Novofundlandský pes od Trojské skály