Jak si zachovat zdravou prostatu - odkaz Doc.Josefa Uldricha


Doc.Dr.Josef ULDRICH CsC

byl přední český urolog. Poznal jsem jej v 69 roce na Fakultní poliklinice v Praze 2 na Karlově náměstí. Nejprve jako lékaře, u kterého jsem skončil jako u poslední naděje, před plánovanou operací na odnětí ledviny, Doc.Uldrich mi ji však uléčil a zachránil. Později jsme se trochu poznali i z lidské stránky. Byl neuvěřitelně skromný a obětavý, nepřijímající žádné dýško do kapsy. Jeho altruismus působil už tenkrát dost archaicky, natož v dnešní době. Často proto na něho s vděčností vzpomínám, asi tak jako tisíce jiných pacientů, kterým obětavě pomohl. Přitom mi napadlo, co o něm vůbec ví dnešní doba, resp. co o něm ví např. vyhledávač jako je Google nebo Seznam. Kromě jediné řádky v historii UVN v Praze, nenašel jsem žádnou další zmínku. Inu všechna sláva polní tráva.
Když na něho vzpomínám, často dávám "do placu" jeho základní ponaučení do života, týkající se prostaty, které mi dal, které dodržuji a které se mi velmi odvědčily. Protože tyto jeho rady mají obecnou platnost a měl by je dostat do vínku každý muž, (a pokud možno zavčasu), rád bych jeho odkaz prostřednictvím netu předal širší veřejnosti, protože prevence onemocnění prostaty je vždy lepší, než následná léčba.

Doslovné rady Doc.Uldricha:

Něco z praxe:

Prostatě velmi prospívá zinek, nejlépe v organicky vázané formě (nejvíce zinku obsahují dýňová semena), ale hlavně v důsledku moderního způsobu života nám ochabují břišní svaly a celá oblast pánevního dna.
Existují cviky, původně a přednostně určené ženám, vhodné na zpevnění pánevního dna. Je kardinální omyl, pokud jsou presentovány pouze ženám. Mnoho z nich má přímo zázračný vliv na prostatu mužů a vyplatí se je naučit a používat.
Za nejzákladnější a přitom nenáročný cvik považuji: Nadechnout se, zadržet dech na cca 3vt., dlouze vydechnout za současného stažení svalů pánevního dna, (směřovat tlak dolů přes stažení slabin až po svěrač min.5x, jinak co kdo snese). Cvičit nejlépe v mírně rozkročeném, lehce uvolněném, event.mírně pokrčeném postoji. Později možno cvičit kdekoliv, třeba při jízdě MHD, v sedě u PC a pod. Už jedno cvičení denně, ale pravidelně, má značný positivní vliv a to nejen na prostatu, ale všechny orgány dutiny břišní. Samozřejmě máme-li, nebo pociťujeme-li již počáteční obtíže, je vhodné cvičení úměrně prodloužit

Odkaz jsem předal, radu ze zkušenosti přidal a zda si to pánové vezmou k srdci a zachovají si zdravou prostatu a zdravou potenci až do zralého věku, to už je jejich věc.


Zpět na hlavní stranu
Počitadlo přístupů netway