Právě vychází první české vydání knihy: "STUDIE NOVOFUNDLANĎANA", jejímž autorem je Ronald Pemberton.


Zkušenosti Ronalda Pembertona s Novofundlanďany se datují od roku 1963, kdy je začal vystavovat a chovat. Později se stal i věhlasným rozhodčím a to jak pro výstavy, tak i pro chov. I když jeho specialitou byl Novofundlandský pes, kterému zasvětil svůj život, posuzoval celkem 37 plemen.
Ilustrátorka knihy paní Marcia R.Schlehr se věnuje nejen umění, ale je i dlouholetou chovatelkou a vystavovatelkou zlatých retrieverů, pro které napsala a ilustrovala řadu publikací, z nichž některé se staly pro chovatele "Naučným standardem". Její schopnost graficky vystihnout nejen typické exteriérové znaky, ale celkovou dynamiku psa, je obdivuhodná.

Tato bohatě ilustrovaná kniha zasvěceně, přesto však dostatečně stručně, popisuje Novofundlanďana nejen co se týče jeho standardu, ale zaměřuje se i velmi široce na jeho povahu. Z hlediska anatomie je obzvláště cenné, že popisuje a srovnává nejen správné utváření těla a obecně se vyskytující vady, ale zevrubně vysvětluje, proč to či ono je nesprávné, resp. čemu a jak to v praktickém životě psa skutečně vadí a z tohoto pohledu je kniha přinosem i pro majitele a chovatele ostatních pracovních plemen. Další neobvyklou věcí je, že je první české vydání nejen v češtině, ale současně i v němčině. Čtenář má tak nejen možnost vzájemného srovnání, ale může ji i využít pro osvojení kynologické terminologie v cizím jazyce. Neměla by proto chybět v příruční knihovně nikoho, koho zajímá víc, než že Novofundlandský pes je chlupatý, mohutný, má hlavu, čtyři nohy a ocas.


OBJEDNÁVKA KNIHY


Zpět na hlavní stranu